Je před námi již IX. ročník žabovřeských svatováclavských hodů, které se konají pod taktovkou Jednoty Orel Žabovřesky, s podporou naší městské části Brno-Žabovřesky i Jihomoravského kraje a nově i ve spolupráci s naším SKC Rubín. A mohu prozradit, že letos to budou hody opravdu jiné! Budou totiž dvoudenní – 16. a 17. září se pro všechny milovníky folklóru a tradic podzimních svatováclavských hodů otevře možnost si plnými doušky tuto tradici užít.

V sobotu dopoledne budeme stavět na Makovského náměstí máju, okolo poledne do 14 hod. bude projíždět Žabinami ozdobený koňský povoz s chasou a harmonikářem, kteří budou zvát na odpolední a večerní sobotní předhodovou zábavu a samo sebou i na nedělní program. V sobotu odpoledne se na Makovského náměstí uskuteční přehlídka dětských folklórních souborů a cimbálových muzik. Od 18 hod. pak začíná ta pravá předhodová zábava, na které nebude chybět živá hudba i hodové občerstvení. Těšit se můžete třeba na Hajnovu mistřínskou muziku, cimbálovou muziku OLiNA nebo na kapelu IKS (dříve HOBL Bít). A pokud se Vám nebude chtít domů, můžete nám pomoci až do rána střežit máju, jak velí ta správná hodová tradice.

Na neděli je připravena tradiční mše u kaple sv. Václava na Burianově náměstí a krojovaný průvod pak bude pokračovat k radnici, kde starosta předá hodové právo letošnímu hlavnímu stárkovi a stárce. No a pak už se přesuneme opět na Makovského náměstí, kde bude pokračovat hodová zábava a taneční krojované páry – dospělí i děti ze Žabiňáčku všem ukáží, jak se tančí třeba taková Moravská beseda. A k tanci i poslechu nám zahraje dechová hudba Miločanka z Milotic u Kyjova a cimbálová muzika Líšňáci.

Všichni – velcí i malí, mladí i staří i ti přespolní, jste srdečně zváni!

Protože, čí jsou starosti? Starosty! A čí jsou hody? Naše!

Hodová chasa
a starostka Orla Vladimíra Balejová 

Jedna odpověď

  1. Zdravím, tohle je komentář.
    Chcete-li začít se schvalováním, úpravami a mazáním komentářů, pak si prohlédněte sekci Komentáře na nástěnce.
    Profilové obrázky komentujících vám přináší služba Gravatar.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *